×    بستن

مقالات آموزشی

بررسی پدیده شوک حرارتی در دیگهای چدنی
بررسی پدیده شوک حرارتی در دیگهای چدنی

« شوک حرارتی بویلر» را می توان اینطور تعریف کرد : اتفاقی که ناشی از تغییرات حرارتی در درون بویلر بوده و باعث انبساط  و انقباض ناگهانی و سریع آن می گردد . ریشه اصلی وقوع شوک حرارتی در بویلر ، وجود تنش حرارتی القاء شده در طی مدت زمان طولانی می باشد که این اتفاق خصوصا در سیستمهای گرمایش با آبگرم رخ می دهد.

استفاده از مواد محافظ جهت جلوگیری از یخ زدگی  در سیستمهای گرمایشی
استفاده از مواد محافظ جهت جلوگیری از یخ زدگی در سیستمهای گرمایشی

 بسیاری از سیستمهای گرمایشی آبگرم نیاز دارند تا در برابر یخ زدگی محافظت شوند. در جاهایی مثل ساختماهای عمومی، ویلاها، ساختمانهای زراعی، ساختمانهایی که دارای سیستمهای آبگرم خورشیدی هستند و در هر مکانی که به صورت مستمر از سیستمها بهره برداری صورت نگیرد، محافظت از یخ زدگی اهمیت پیدا می کند. در بسیاری از ساختمانها نیز به منظور احتمال وقوع یخ زدگی ناگهانی...

پره دیگ چدنی
پره دیگ چدنی

کلیه ی محصولات شرکت شوفاژکار در تمامی شهرهای ایران و بعضی کشورهای آسیایی و اروپایی صادر شده و به دلیل طراحی درست و عملکرد مناسب یکی از دیگ های مهم در صنعت گرمایش می باشد.جنس پره ها از چدن آتش خوار بوده که علاوه بر مقاومت زیاد در برابر حرارت در مورد رطوبت و اکسید شدن نیز مقاوم می باشد.

منبع انبساط
منبع انبساط

در سیستم حرارت مرکزی نوع لوله کشی به صورت رفت و برگشت بسته می باشد و حتما باید پیش بینی لازم جهت تغییرات درجه حرارت که باعث تغییر حجم آب میشود را نمود. منبع انبساط (Exponsion tank) این فضا را برای افزایش حجمی آب فراهم می کند و دائما فشار سیستم را  در یک مقدار ثابت نگه می دارد.

منبع آبگرم دوجداره
منبع آبگرم دوجداره

منبع آبگرم دوجداره جهت تامین آبگرم واحد های ساختمان کاربرد دارد. منبع دوجداره از دو جداره ساخته میشود آب سرد شهری در جداره داخلی توسط آبگرم سیال در جداره بیرونی گرم می شود و به آن منبع آبگرم موتورخانه هم اطلاق می شود

برج خنک کننده
برج خنک کننده

برج خنک کننده یا Cooling tower دستکاهی است که برای ساختمان های مسکونی،تجاری،کارخانه جات،پالایشگاهها و مراکز صنعتی بزرگ جهت رفع حرارت آب و ایجاد برودت استفاده میشود.این نوع مبدل با تماس آب و هوا و به کمک فن باعت خنک شدن آب گرم میشود.برای گرفتن گرمای آب در سیستم های تبرید تهویه مطبوع از این سیستم استفاده میشود.این سیستم کم هزینه ترین روشی است که با آب کار میکند و اثرات زیان آور زیست محیطی کمی دارد.

نماینده رسمی فروش محصولات شوفاژکار
نماینده رسمی فروش محصولات شوفاژکار

نماینده رسمی محصولات شوفاژکار

علت ترکیدن پره های دیگ چدنی
علت ترکیدن پره های دیگ چدنی

همانطور که می دانید دیگ چدنی به صورت پره ای تولید می شود.  پره دیگ از جنس آلیاژ چدن ساخته می شود که در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت خوبی دارد ولی به مرور زمان و به دلایل مختلف ممکن است پره دیگ چدنی آسیب ببیند و مجبور به تعویض آن شویم در این مقاله به آسیب ها و مشکلاتی که ممکن است برای پره دیگ چدنی بوجود آید و روشها محافظت و نگهداری آن پرداخته ایم.

گارانتی در شرکت شعله باران
گارانتی در شرکت شعله باران

چرا در ایران چیزی بنام گارانتی نداریم؟ و یا اگر داریم بسیار ضعیف و دست و پا گیر است. بارزترین دلیل نداشتن خدمات تخصصی و درست ، عدم آموزش اکثر مدیران این صنعت و در لایه های زیرین ، عدم آموزش و تخصص تکنسین ها و مجریان می باشد. بطوریکه به بحث خدمات و تعمیرات به دید یک کار اجباری و بدون درآمد و باعث ضرر و زیان به شرکت تلقی می شود.

چرا نباید مشعل را 20 درصد بالاتر از ظرفیت دیگ انتخاب کرد؟
چرا نباید مشعل را 20 درصد بالاتر از ظرفیت دیگ انتخاب کرد؟

درست است که طبق استاندارد باید ظرفیت مشعل را حدود بیست درصد بالاتر از ظرفیت دیگ در نظر گرفت. اما دلایل مهم و تست شده وجود دارد که علاوه بر اینکه نباید بیست در صد بالاتر باشد بلکه باید کمتر یا هم ظرفیت با دیگ باشد...

قیمت کولر گازی ایران رادیاتور
قیمت کولر گازی ایران رادیاتور

کولر گازی اسپلیت ایران رادیاتور دارای 5 سال ضمانت تعویض کمپرسور و 18 ماه  ضمانت سایر قطعات توسط شرکت ایران رادیاتور است. نصب و خدمات پس از فروش انواع کولر گازی شرکت ایران رادیاتور فقط توسط نمایندگی های معتبر انجام می شود.

روش نصب کولر گازی اسپلیت
روش نصب کولر گازی اسپلیت

نصب کولر گازی اسپلیت بایستی توسط نصاب ماهر انجام شود. برای بالا بردن طول عمر و بازدهی بهتر کولر گازی اسپلیت ، نصب باید با دقت انجام گیرد.

اجزای اصلی کولر های گازی
اجزای اصلی کولر های گازی

اجزای اصلی کولر گازی عبارتند از : کمپرسور - کندانسور - اواپراتور - کاپیلاری - موتور - فیلتر - فن ها - صافی ها - قطعات الکترونیکی. کمپرسور در واقع قلب یک سیستم تبرید است...

انواع کولر گازی
انواع کولر گازی

کولر های گازی سرمایش و گرمایش فضای داخل ساختمان بکار می روند. از انواع کولر های گازی می توان به این سه گروه اشاره کرد. کولر گازی پنجره ای ، کولر گازی اسپلیت و کولر گازی پرتابل.

انواع دیگ چدنی براساس تعداد مسیر های گاز خروجی
انواع دیگ چدنی براساس تعداد مسیر های گاز خروجی

در دیگ های چدنی  گرمای حاص از احتراق مشعل باعث گرم شدن آب داخل دیگ می شود. گرمای زیادی از طریق دودکش از دیگ آبگرم خارج می شود. برای بالا بردن بازده دیگ چدنی ، دیگ ها را طوری طراحی می کنند که گاز های خروجی در داخل دیگ چدنی چندین مسیر را طی کند که گرمای گاز های خروجی بیشتر توسط آب داخل دیگ جذب شود.  دیگ چدنی براساس تعداد مسیر های گاز خروجی به چند دسته تقسیم می شوند.

 

 

نکات مهم در مونتاژ دیگ چدنی شوفاژکار
نکات مهم در مونتاژ دیگ چدنی شوفاژکار

دیگهای چدنی معمولا بصورت پره های جدا از هم ساخته می شوند پره های ابتدا و انتهای آن مختلف و پره های وسط یکسان هستند و قیمت تمامی پره های وسط یکسان بوده ولی پره عقب و جلو فرق می کند برای اتصال پره ها به هم از قطعه ای بنام بوش استفاده می شود که سطح خارجی آن بصورت دو مخروط ناقص تراشیده شده است که موقع جا زدن باید آنرا ضد زنگ و یا به سرنگ آغشته شود تا محل اتصال آببندی شود. دیگهای چدنی پره ای قابلیت کار با سوخت های گاز و گازوئیل در فشار کار تا 10 اتمسفر و حداکثر دمای 95 درجه سانتی گراد برای آب خروجی را دارا می باشد.